O METODZIE EFT

Twórcą Techniki Emocjonalnej Wolności (EFT – Emotional Freedom Techniques) jest Gary Craig. Metoda ta jest zaliczana do czwartej fali w psychoterapii. Opiera się na wiedzy psychologicznej oraz stymulowaniu punktów akupunkturowych. Opukiwanie tych punktów niezwykle szybko zmienia aktywność mózgu. Gary Craig odkrył, że przyczyną wszystkich negatywnych emocji jest zaburzenie w systemie energetycznym. Trudne emocje blokują przepływ energii. Różne badania wykazały, że opukiwanie tych konkretnych punktów wysyła najszybciej sygnał do mózgu. Między innymi do ciała migdałowatego odpowiedzialnego za nasze emocje. EFT ma zadanie oczyszczenie z blokad emocjonalnych układu energetycznego.

EFT łączy pracę umysłu z ciałem. Czasami pracując nad naszymi problemami zajmujemy się tylko umysłem zapominając o ciele. Ciało posiada pamięć na poziomie komórkowym, w nim mamy również zakodowane nasze emocje. Zarówno to przyjemne jak i te trudne. Przypomnij sobie sytuację kiedy się bardzo zdenerwowałeś, pamiętasz jak poczułeś ściśnięty żołądek, drżące ręce, przyspieszony oddech? No właśnie. Twoje ciało zapamiętało tą sytuacje.

W trakcie pracy z EFT opukuje się punkty meridianowe i kieruje myśli na problem, który chcesz rozwiązać. Wówczas następuje integracja na poziomie ciała i umysłu i problem zostaje uwolniony.

Jest to w tej chwili jedna z najskuteczniejszych metod terapeutycznych. W moim doświadczeniu zawodowym zdarzały się sytuacje w których wieloletni problem był uwalniany nawet na jednej sesji. Czasami może to trwać dłużej, ponieważ zależy to od złożoności problemu i jego aspektów.

Jeżeli u Ciebie to trwa dłużej lub wydaje Ci się, że nie widzisz efektów, nie zniechęcaj się. Pamiętaj każda rundka EFT do milowy krok do wewnętrznej wolności.

 EFT to wspaniała metoda, z której możesz śmiało korzystać samemu. Do czego gorąco zachęcam. Są jednak takie problemy, z którymi możesz sam sobie nie poradzić. Jeżeli potrzebujesz pomocy zapraszam na sesję indywidualną. Szczegóły w zakładce oferta.

Na koniec chciałam się jeszcze podzielić bardzo dobrą wiadomością EFT pomaga również w kreowaniu sukcesu. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces w obszarze zawodowym czy prywatnym to masz do tego idealne narzędzie. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w kreowaniu swojego sukcesu również zapraszam na sesje indywidualne.